ABD’den Türkiye tersi yeni F-35 kararı! Üretimdeki hissesi daha da azaltılacak

ABD’den Türkiye tersi yeni F-35 kararı! Üretimdeki hissesi daha da azaltılacak

Rus basınına konuşan ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü (Pentagon) Yarbay Thomas Campbell, Türkiye‘nin F-35 savaş uçağı üretimine iştirakinde değişiklik olup olmayacağına dair soruları yanıtladı.

ABD’nin, Türkiye’nin F-35 programındaki statüsüne bakışında hiçbir değişiklik olmadığını belirten ve Ankara’nın programdan çıkartıldığını hatırlatan Campbell, “F-35 kesimlerinin üretimi, 2020 yılında başka ülkelere kaydırıldı ve Türkiye’nin üretimdeki hissesi 2021 ile 2022’de daha da azalacak” sözlerini kullandı.

F-35 PROGRAMININ TAM KAPASİTELİ SERİ ÜRETİMİ ASKIYA ALINDI

Pentagon, 398 milyar dolar pahaya sahip F-35 programının tam kapasiteli seri üretimini askıya aldığını, düşük süratli seri üretimin (LRIP) ise devam edeceğini açıklamıştı. F-35’lerin üreticisi pozisyonundaki Amerikan Lockheed Martin de Kovid-19 sebebiyle 141 adet olan 2020 F-35 teslim gayelerinin tutmayacağını, yılı toplam 123 adet teslimle kapatacaklarını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell lidyabet giriş slot bar grandpashabet fairbahis giriş okey