AK Partili Miroğlu’nun tezi toplumsal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek ismi da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş

AK Partili Miroğlu’nun tezi toplumsal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek ismi da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş

AK Parti MKYK üyesi ve eski milletvekili Orhan Miroğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda ABD’de Donald Trump’ın yerine gelen Joe Biden hakkında çok konuşulacak bir argüman ortaya attı.

“BIRUKİ AŞİRETİNDEMİŞ”

Biden’ın Kürt olduğunu öne süren Miroğlu, “Geçenlerde konuştuğum bir Kürt dostum söyledi, önemli olduğuna inanmak sıkıntı olsa da, gayenin ne olduğunu kestirim etmek güç değil, birileri diyormuş ki, Biden’ın gerçek ismi Cımoyê Bahattîn Ağa imiş! Erivan’dan ABD’ye göç etmiş bir Kürt aileden geliyormuş ve aslen Bıruki aşiretindenmiş” sözlerini kullandı.

İşte Miroğlu’nun o paylaşımı;

PAYLAŞIMINA YORUM YAĞDI

Miroğlu’nun paylaşımı kısa müddette toplumsal medyada gündem oldu. Kullanıcılar tweetin altına; “Burası da esasen Atlantik”, “Hımm yani bunu okuduk da ne geçti elimize ne kazandırdı bize yani akrabası mıymış”, “Milli piyangodan para çıkanın akrabalarının arayıp çoğalması üzere bir şey olmuş bu”, “Kamala Harris’in de Arnavut olduğu söyleniyor gerçek ismi Kamile Harisi imiş” halinde yorumlar yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell lidyabet giriş slot bar grandpashabet fairbahis giriş okey sohbet