Çinli oyun şirketinin CEO’su çalışanı tarafından zehirlenerek öldürüldü

Çinli oyun şirketinin CEO’su çalışanı tarafından zehirlenerek öldürüldü

Çin basınındaki haberlere nazaran, ülkenin Şanghay kentinde 16 Aralık‘ta Lin aracıyla işten meskene dönerken ansızın rahatsızlandı ve hastaneye gitti. Yoozoo firması, evvel durumunu stabil olarak bildirdiği Lin’in evvelki gün öldüğünü duyurdu.

MAAŞINI DÜŞÜRDÜ, ZEHİRLENDİ

Hastanenin, polise, Lin’in zehirlendiği istikametinde bilgi vermesi sonrası soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda, 39 yaşındaki Lin’in zehirlendiğini ve şüphelinin, şirket işçilerinden Şü soyadlı biri olduğunu açıkladı. Lin’in, kelam konusu çalışanıyla sorun yaşadığı, işten çıkmaya zorlamak için maaşını düşürdüğü ve Şü’nün bu nedenle yöneticisini zehirlediği tez ediliyor.

MİLYARDERLER LİSTESİNE GİRMİŞTİ

Çin’in en zenginlerini duyuran “Hurun China Rich List”e nazaran Lin “Dijital iktisat liderleri” listesinde yer almış, 1 milyar doları aşkın şahsi servetiyle son yıllarda ülkenin dolar milyarderleri ortasına girmişti. Taşınabilir platformlarda ürettiği oyunlarla bilinen Yoozoo “Game of Thrones” temalı strateji oyunuyla dikkati çekmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell lidyabet giriş slot bar grandpashabet fairbahis giriş okey sohbet