Esnafa kira takviyesi ödemesi bugün prestijiyle başladı

Esnafa kira takviyesi ödemesi bugün prestijiyle başladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf, sanatkar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı dayanağının 20 Ocak‘ta başladığını hatırlatırken, kira kaybı takviyesi ödemelerinin ise bugün başladığını bildirdi.

Toplumsal medyadan açıklama yapan Pekcan şu sözleri kullandı:

“Esnafve sanatkârlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik gelir kaybı dayanaklarını 20 Ocak’ta ödemeye başlamıştık. Kira takviyeleri de bugün prestijiyle ödenmeye başlamıştır. İyi olsun.”

MÜRACAATLAR 31 MART‘A KADAR UZATILDI

Bakan Pekcan, evvelki dün yaptığı açıklamada gelen talepler üzerine esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik kira ve gelir kaybı dayanaklarına yine müracaat imkanı sağladıklarını bildirmişti. Buna nazaran, dayanaktan yararlanma kaidelerini taşıyan ancak müracaatta bulunmayan esnaflar, 31 Mart 2021 akşamına kadar e-devlet üzerinden müracaat yapabilecekler.

DAYANAK ÖLÇÜLERİ NE KADAR?

Bu kapsamda esnafa gelir kaybı dayanağı olarak 1.000’er lira, kira dayanağı olarak ise büyükşehirlerde 750, öbür kentlerde 500 lira olmak üzere 3 ay mühletle karşılıksız takviye sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell lidyabet giriş slot bar grandpashabet fairbahis giriş okey sohbet