Son Dakika! Türkiye ile İngiltere ortasında özgür ticaret mutabakatı imzalandı

Son Dakika! Türkiye ile İngiltere ortasında özgür ticaret mutabakatı imzalandı

Türkiye ve İngiltere ortasındaki özgür ticaret muahedesi bugün imzalanacak. Muahedeye dair yapılan toplantıda konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Bugün, Türkiye-Birleşik Krallık ilgileri bakımından değerli ve tarihi bir günü yaşıyoruz” dedi.

Bakan Pekcan imza merasiminde yaptığı açıklamadan satır başları şu formda:

“Serbest Ticaret Muahedesi, önümüzdeki periyotta Türkiye ve Birleşik Krallık ortasındaki ticaretimizin gelişiminin en büyük teminatı olacak. STA ile Birleşik Krallık ile aramızdaki ticaret yapısıyla ilgili bir belirsizlik kalmayacak. Ticaretimiz inanıyorum daha da gelişecek.

“İŞ İNSANLARIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA TİCARETLERİNİ SÜRDÜREBİLİR”

İş insanlarımız gönül rahatlığıyla bizim için her açıdan kritik bir pazar olan İngiltere ile ticaretlerini sürdürebilirler. Bugün iş insanlarımızın beklentilerini karşılamanın ve onlara verdiğimiz kelamı yerine getirmenin memnuniyetini yaşıyoruz.

“1 OCAK’TA DEVREYE GİRECEK”

Muahede 1 Ocak 2021 tarihinde devreye girecek ve hiçbir mühlet kaybımız olmayacak. Taraflar olarak ‘tarifesiz’ STA hedeflemiştik, bu gerçekleşti. Mutabakat, tüm sanayi ve tarım eserlerini içeriyor”

BAKAN TRUSS YENİ SAYFA AÇMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell lidyabet giriş slot bar grandpashabet fairbahis giriş okey sohbet